Czym są projekty edukacyjne?

Projekty edukacyjne to zdecydowanie jedna z najkorzystniejszych metod nauczania w XXI wieku, kształcąca wiele umiejętności oraz integrująca wiedzę z różnych dziedzin życia i nauki. Bardzo ważnym elementem jest tutaj samodzielna praca uczniów, koordynowana przez liderów zespołu. Dzięki realizacji projektów edukacyjnych, połączonych z dobrą zabawą uczestnicy stają się twórcami, wynalazcami i odkrywcami!

Projekty edukacyjne rozwijają samodzielność, myślenie twórcze, kształtują umiejętność pracy w grupie, dają możliwość pozytywnego podnoszenia samooceny, wyrażania własnego zdania.

Czym są projekty edukacyjne?

Do kogo są skierowane nasze projekty edukacyjne?

Projekty edukacyjne skierowane są do wszystkich uczniów niezależnie od wieku oraz do nauczycieli, którzy chcą wyjść poza schemat i wraz ze swoimi podopiecznymi odbyć wspaniała przygodę związaną z nauką.

Do kogo są skierowane nasze projekty edukacyjne?

Zobacz projekty edukacyjne które już się odbyły

Zdolni z Pomorza - Zima 2023

W styczniu 2023 Sielpia Wielka stała się malowniczą kolebką przyszłych biznesów uzdolnionej młodzieży! W dniach 15.01 – 28.01.2023 r. już po raz kolejny przeprowadziliśmy dwa naukowe obozy dla 80 szczególnie uzdolnionych uczniów z pomorskich szkół podstawowych i średnich. Celem obozów było podniesienie wiedzy z zakresu przedmiotów ścisłych oraz kompetencji społecznych, których zwieńczeniem stało się przygotowanie projektu funkcjonowania własnych firm. „Zdolni” wzięli udział w edukacyjnych warsztatach (26 h), odwiedzili także Energetyczne Centrum Nauki w  Kielcach, Centrum Geodukacji, Rezerwat Przyrody Kadzielnia, odbyli podróż z „Piekła” do „Nieba”. Projekt realizowany był przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

Zdolni z Pomorza - Zima 2023

Sportowe Ferie Zimowe w Kolbudach - Zima 2023

W dniach 16.01 – 27.01.2023 r. 200 dzieci wzięło udział w edukacyjnych zajęciach „Sportowe Ferie Zimowe 2023”, zorganizowanych w Zespole Kształcenia i Wychowania w Kolbudach. Podczas dwóch turnusów półkolonii uczniowie odwiedzili Movement Arenę, Interaktywne Muzeum Bursztynu oraz  zwiedzili najważniejsze zabytki Gdańska. Nie zabrakło zabaw artystycznych, edukacyjnych, kreatywnych i sportowych. Wybuchowe Laboratorium, Maszyna Goldberga, Belgijka i Zumba, zimowe karmniki dla ptaków, rozgrywki w unihokeja oraz Mydlane Inspiracje to tylko niektóre z animacji, które zachwyciły uczestników. Projekt realizowany był przy współpracy i dofinansowaniu Gminy Kolbudy.

Sportowe Ferie Zimowe w Kolbudach - Zima 2023

Zdolni z Pomorza – Zima 2020

Zdolni z Pomorza po raz kolejny z Nami! W styczniu 2020 roku w malowniczym Suchedniowie zorganizowaliśmy dwa obozy naukowe dla 80 szczególnie uzdolnionych uczniów, z pomorskich szkół podstawowych i średnich, których celem było podniesienie wiedzy z zakresu przedmiotów ścisłych oraz kompetencji społecznych. Jak poprzednio, młodzi geniusze wzięli udział w warsztatach edukacyjnych z zakresu realizacji projektów oraz komunikacji interpersonalnej, których zwieńczeniem było przygotowanie projektu funkcjonowania własnych „biznesów”. Projekt realizowany był przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

Zdolni z Pomorza – Zima 2020

Zdolni z Pomorza – Zima 2019

Obóz naukowy w Białym Dunajcu w terminie 10.02.2019 r. – 16.02.2019 r. dla 40 szczególnie uzdolnionych uczniów, z pomorskich szkół podstawowych i średnich był dla nas ogromnym sukcesem. Uczestnicy podczas 20 godzin zajęć edukacyjnych z zakresu realizacji projektów oraz komunikacji interpersonalnej mogli podnieść wiedzę z zakresu przedmiotów ścisłych oraz kompetencji społecznych. Zwieńczeniem warsztatów była prezentacja własnych projektów. Ponadto młodzież wzięła udział m.in. w wycieczkach edukacyjnych do multimedialnego Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego, Doliny Kościeliska i jednego z najnowocześniejszych w Polsce Centrum Nauki i Techniki EC-1. Projekt realizowany był przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

Zdolni z Pomorza – Zima 2019

Warsztaty edukacyjne dla przedszkolaków ze Starogardu Gdańskiego

Pomiędzy listopadem 2018 roku a czerwcem 2019 roku byliśmy organizatorami zajęć edukacyjnych dla przedszkolaków ze Starogardu Gdańskiego, realizowanych w ramach projektu „Tworzenie nowych miejsc edukacji przedszkolne na terenu MOF Starogard Gdański”. 200 uczestników wzięło udział w szeregu wycieczek edukacyjnych połączonych z kreatywnymi warsztatami w Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni, Zaczarowanym Folwarku w Czarnymlesie, Grodzisku Owidz, Centrum Hewelianum w Gdańsku oraz DinoParku w Malborku. Przedszkolaki zadbały również o swoja kondycję fizyczną podczas zajęć terenowych w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim.

Warsztaty edukacyjne dla przedszkolaków ze Starogardu Gdańskiego

Zrealizujmy wspólnie projekt edukacyjny

Drodzy Nauczyciele i Uczniowie, jeżeli szukacie nieszablonowych pomysłów na edukację i rozwój, lub macie ciekawy pomysł na niestandardowe zajęcia edukacyjne ale nie wiecie jak je zorganizować, bardzo chętnie Wam pomożemy.

Razem z Wami przygotujemy i zrealizujemy krok po kroku odpowiedni projekt dydaktyczny, przy którym będziecie się świetnie bawić. Nasi specjaliści czekają na Wasze pytania.

Należymy do

Skorzystaj z naszej oferty już dziś!